Pompa ciepła to urządzenia służące przede wszystkim do ogrzewania domu.
Pompa pobiera ciepło pochodzące z otoczenia (wody, gruntu lub powietrza), czyli tak zwanego dolnego źródła, i przekazujące je do źródła górnego – instalacji grzewczej (grzejników lub ogrzewania podłogowego). Do działania pomp ciepła niezbędny jest prąd, który napędza sprężarki, czyli główny element pompujący energię cieplną z dolnego źródła.
Pompa jako źródło ciepła wykorzystuje dostępne bez ograniczeń powietrze atmosferyczne.
W domowej instalacji grzewczej służy do zasilania w ciepło instalacji centralnego ogrzewania (c.o.) oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Takie ekologiczne ogrzewanie może być wykorzystywane także do chłodzenia budynku w okresie letnim, pełniąc rolę klimatyzatora.
Pompa ciepła nie tylko ogrzeje Twój dom w zimie, ale także przez cały rok będzie przygotowywać ciepłą wodę. Komfortowo, tanio i ekologicznie!
Pompy ciepła
– korzyść dla Ciebie
i środowiska naturalnego!
Wybierz technologię przyjazną dla środowiska
Dbaj o otoczenie
Obniż zużycie energii i koszty utrzymania
Pomyśl o przyszłości
Technologia przyjazna dla środowiska
Pompy ciepła nie emitują zanieczyszczeń do środowiska, bo nie spalają paliwa.
Jeśli chcesz ogrzewać dom i mieć ciepłą wodę bez szkody dla natury, wybierz to rozwiązanie. Połączenie systemu wraz z fotowoltaiką to idealny sposób na zielony dom!
Obniż rachunki
Wybierz pompę ciepła, by obniżyć wydatki na energię. Większość (aż 80%!) energii cieplnej pozyskasz z powietrza. Resztę zapewni Ci światło słoneczne.
Oszczędzisz bardzo dużo. Poza tym nie będziesz się martwił o podwyżki cen prądu! Fotowoltaika i pompa ciepła to duet idealny!
Gwarancja na 7 lat
Jesteśmy pewni, że urządzenie jest świetne. Dlatego dostajesz 7 lat gwarancji!
Koszt inwestycji zwraca się po 5-6 latach
Wydaje Ci się, że za dużo zapłacisz? Pomyśl o przyszłości! Duet fotowoltaiki i pompy ciepła to najlepszy sposób na oszczędności. Za takie ogrzewanie zapłacisz rocznie dużo mniej niż użytkownicy innych sposobów podwyższenia temperatury domu. Spójrz na grafikę.
Potrzebujesz fotowoltaiki dla domu, fabryki lub gospodarstwa?